Nie inwestujesz = Przepuszczasz pieniądze

Pieniądz robi pieniądz


Większość ludzi nie kontroluje swoich wydatków. Kupuje rzeczy w nieprzemyślany sposób, najczęściej pod wpływem chwilowych zachcianek. Tak oto zupełnie nieświadomie dąży do przeciętnego, wręcz ubogiego życia, marząc pod nosem o wielkim bogactwie.

Posiadanie pieniędzy, a raczej ich umiejętne zbieranie to nie jest dobra praca, etat czy szczęście czyt. gry losowe typu lotto, bogata rodzina itp. To sztuka zarabiania, inwestowania, marketingu, otaczaniu się odpowiednimi ludźmi. Problemem Twoich kłopotów finansowych nie leży w podatkach itp. tylko leży w TWOJEJ GŁOWIE, nastawieniu, myśleniu.

Nie inwestujesz = Przepuszczasz pieniądze
Źródło zdjęcia

Pizza czy książka?


I tu najczęściej pies jest pogrzebany dlaczego jesteś biedny. Większość ludzi na świecie oczekuje natychmiastowej gratyfikacji. Mam pieniądze = kupie sobie coś dobrego, co szybko sprawi mi przyjemność, czy to będzie pizza, wyjście do kina, czekolada, kupno nowych butów cokolwiek.
Już mało kto te pieniądze przeznaczy na jakąś rozwojową książkę (nie powieść!), kupno domeny, żeby ją promować i sprzedać z zyskiem, czy nawet ba reklamę na Facebooku na swoim fanpage.

Takie ruchy nazywają się właśnie inwestycjami. Mało kto to robi, większość przepieprza swoje pieniądze na alkohol, papierosy, odkłada na wakacje, żeby wszystko wydać w ciągu 1-2 tygodnia. Tak oto toczy się życie wielu ludzi, którzy NARZEKAJĄ, na swoje zarobki, niskie płace, podatki itd. Postawa roszczeniowa, postawa ofiary = wszyscy są winni tylko nie ja.

Oszczędzanie jest trochę frajerskie


Kiedyś żyłem w błędnym przekonaniu, że oszczędzanie, odkładanie jest lepsze niż wydawanie pieniędzy na pierdoły. W jakimś stopniu na pewno, ale tylko troszeczkę. Reklamy banków atakują nas swoimi reklamami o żałosnych lokatach 1,5% w skali roku czy innym rodzaju duszenia grosza. Radzę o tym jak najszybciej zapomnieć, bo oszczędzanie to utopia.

Jest wiele ludzi, niektórzy nawet wyjeżdżają za granicę by przez 5-15 lat lub więcej pracować na etacie i odkładać pieniądze do momentu, aż z pozoru będą mogli sobie pozwolić na "bezpieczne ryzyko" i otworzyć swoją działalność.

To cholerny błąd w myśleniu, posiadanie pieniędzy niczego nie załatwia. Wiele osób łudzi się, że otwierając firmę z kapitałem są na starcie wygrani. Niestety rzeczywistość szybko sprowadza ich na ziemię. Nie bez powodu 90% nowo założonych firm upada w ciągu pierwszych 2-5 lat działalności. Całą sztuką w zarabianiu pieniędzy są inwestycje, nieustanne, konsekwentne, rozwój, to jest sztuka. Pieniądz robi pieniądz, te słowa mówią o tym dobitnie i radzę sobie wziąć je sobie głęboko nie tylko do serca, ale przede wszystkim MÓZGU.

Komentarze

Popularne posty